Zima

Zima v Turci
Objavte čaro zimnej krajiny a nechajte sa zlákať veľkolepou atmosférou Turca pod bielou prikrývkou. Čakajú na Vás pestré možnosti zimných športov, ale i nádherné pohľady na okolitú krajinu v pokojnej idylke zasnežených hrebeňov Malej a Veľkej Fatry...

Lyžovanie
Región Turiec myslel aj na nás lyžiarov a obdaril nás až tromi lyžiarskymi strediskami - Jasenská dolina, Snowland Valčianska dolina a Martinky. Príďte si zalyžovať aj Vy! Čaká na Vás perfektné vybavenie lyžiarskych stredísk, výborné zjazdovky, nechýbajú štvor/šesťsedačkové lanovky, lyžiarske školy, servisy a požičovne, bufety a reštaurácie... Zážitky z lyžovačky umocnia aj rôzne kultúrno-športové akcie, ako napr. Turčianske zimné radovánky.

Zimná turistika
Obujte si túlavé topánky a obdivujte nádheru stvorenú prírodou a rozmanité pohľady na okolitú krajinu. Každý milovník horskej turistiky si tu isto príde na svoje a domov si odnesie nezabudnuteľné zážitky z veľkolepej zimnej atmosféry Turca. Po prechádzkach na sviežom čerstvom vzduchu sa domov budete vracať možno vymrznutí a unavení, ale určite spokojní a vnútorne naplnení. Veríme, že si zimný Turiec jednoducho zamilujete!

Výlety
Pre milovníkov skialpinizmu či horskej turistiky prinášame pár tipov na zimné výlety v Malej alebo Veľkej Fatre. Vyberte si z fyzicky ľahkých až po tie náročnejšie trasy, a spoznajte fatranskú prírodu z iných uhlov pohľadu, okorenenú trochou adrenalínu. Skúste skialpinistický výstup na Chleb a Veľký Kriváň, či nenáročný skialp výstup na Lysec. Výhľady „z hora“ budú stáť za to!